بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

 

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز 

برترین مقاصد گردشگری ایران در فصل پاییز جذاب را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید سفری رمانتیک داشته باشید وحسابی لذت ببرید. پاییز یکی از بهترین زمان‌های ممکن برای سفر هست, چرا که دیگر از ترافیک‌های سنگین چند ساعته جاده‌ها و جنجال جمعیت خبری نیست. از‌طرف دیگر, می‌توان هتل یا اقامتگاه‌هایی با تخفیف‌های 50درصد, برای اسکان انتخاب کرد.

 

در فصل رنگ‌های گرم پاییز, می‌توان سفرهایی رویایی به‌دور از هیاهوی و صدا و با هزینه‌های پایین را به‌راحتی تجربه کرد. در پاییز به‌کجا سفر کنیم; سوالی هست که بسیاری از ایرانی‌ها این روزها از یکدیگر می‌پرسند. در این گزارش چندین مکان گردشگری مناسب برای فصل پاییز معرفی می‌شود که با هم می‌خوانیم.

 

دریاچه جنگلی چورت

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

دریاچه “چورت” در شمال شرقی مازندران قرار دارد. این دریاچه به‌علت زمین لرزه‌ای در حدود 70 سال پیش و نیز به دلیل بسته شدن مسیر چشمه ای که در کنار دریاچه قرار دارد, ایجاد شده هست. درختان پاییزی کنار آب آرام این دریاچه و درختانی کهپس از زمین لرزه در آن مستغرق باقی باقیمانده‌اند, مناظر محسور کننده ای را ایجاد کرده اند.

 

در سفر به این دریاچه, بازدید از چشمه های رسوبی زیبای “باداب” سورت را فراموش نکنید و گذشته از سفر مطمئن شوید کهدوربین‌تان را جا نگذاشته‌اید.

 

کویر ورزنه

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

انواع تپه های شنی, شکل گرفته از فرسایش باد, یکی از زیباترین تابلوهای طبیعت را در کویر “ورزنه” شکل داده هست. تجربه سکوت کویر, استراحت دیدگان در طبیعتی فارغ از دستکاری ها و خراش‌های بشر و هیجانِ دیدن زیباترین آسمان شب, سوغات سفر شما به ورزنه خواهد بود. کویر ورزنه از اصفهان 100 کیلومتر فاصله دارد و وسعت تپه های شنی آن, حدود 17 هزار هکتار هست.

 

نایبند; ماسوله کویر

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

“نایبند” را ماسوله کویر می نامند و جهانگردی نیست که زیبایی های این روستای تاریخی را نستوده باشد. نایبند که در جنوب شرقی طبس قرار دارد, بر دامنه کوهستان واقع شده و بر دشت هایی بی پایان مشرف هست که چشم انداز بی‌نظیری را تشکیل داده هست. فرصت سفر به این نگین کویری در فصل پاییز را از دست ندهید و در سفر خود, طبس و پدیده‌های کمیاب آن را هم مشاهده نمایید.

 

دریاچه نمک

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

دیدن چند ضلعی‌های منحصربه‌فرد دریاچه نمک, جزیره سرگردان در میان دریاچه و پهنه سفیدگونِ تا افق گسترده این دریاچه, تجربه ای هست که هرگز از ذهن‌تان پاک نخواهد شد. اغلب دریاچه “حوض پادشاه” را –که پس از احداث اتوبان استان تهران,قم در کنار اتوبان قم تشکیل شده هست- به اشتباه دریاچه نمک می دانند. اما دریاچه نمک در نزدیکی کاشان و در جوار کویر مرنجاب و ریگ جن قرار دارد.

 

تالاب کردخورد

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

تالاب “کردخورد “یا تالاب “آق‌گل” یکی از برترین تفرجگاه های پاییزی برای شما خواهد بود. منظره زیبای این تالاب در فصل پاییز رنگ و بوی زندگی می دهد. پوشش گیاهی این تالاب که مواد مغذی زیادی برای پرندگان فراهم کرده هست, این آبگیر را در فصل پاییز به اقامتگاهی دنج برای 46 گونه از پرندگان ایران

 

و همین طور پرندگان مهاجر روسیه و قفقاز تبدیل کرده هست. با سفر به این تالاب در فصل پاییز, زیباترین باغ پرندگان طبیعی را خواهید دید. پرندگانی نظیر اردک, غاز, فلامینگو, مرغ باران, حواصیل, آب چلیک و کاکایی, تجمع زیبای پرندگان را به عکس می‌کشند. برای رفتن به این تالاب می توانید بلیت قطار یا بلیت هواپیمای همدان را بخرید.

 

آب گرم لاویج

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

روستای زیبای “لاویج” که با قرار گرفتن در بین کوه‌های البرز, جنگل‌های رنگارنگ و طبیعت بی نظیرش را به مسافران پاییزی هدیه می دهد و آب گرم لاویج که از دامنه کوه‌های لاویج از زمین می‌جوشد, خنکای پاییز را به تن‌تان گرم میکند.املاح و خاصیت‌های درمانی این آب گرم از چشم گردشگران دور نمانده هست.

 

اگرچه این آب‌گرم در تابستان با جنجال مسافران روبه‌رو هست, در پاییز, تمام و کمال در اختیار شما خواهد بود و شما می توانید اوقات بیشتری از این آب گرم لذت ببرید. رطوبت رطوبت باران و منظره ابرهای پایین کشیده شده تا میانه های کوه ها, منطقه ای بکر و جذاب برای اقامت در لاویج هست. با رزروِ هتل در لاویج, اقامتی خاطرانگیز داشته باشید.

 

کویرگردی در پاییز

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

پاییز از برترین زمان های کویرگردی هست که در آن خبری از شب های سرد و روزهای آفتابی و سوزان نیست. خوشبختانه ما مناطق کویری زیادی در کشورمون داریم که هر کدام به نوعی عاشقان کویر را به سمت خود می‌کشاند. شب های پر ستاره کویر را در هیچ جای دیگر نمی‌توانید مشاهده نمایید. توصیه می کنیم با رزروِ هتل در یکی از شهرهای کویری, از جذابیت های کویر بهره ببرید.

 

اگر می خواهید کویرگردی خاطرانگیزی را شروع کنید, روستای تاریخی نایبند طبس , جندق از توابع شهر خور و شهر میبد یزد را در اولویت قرار دهید. در این میان, روستای تاریخی نایبند, به‌عنوان نگین کویر و با لقب ماسوله کویر, میزبان جهانگردان زیادی هست که با طبیعت کوهستانی و دشت های بی پایان, منطقه‌ای بکر برای سفر پاییزی شما محسوب می شود. توصیه می کنیم در این روستای تاریخی اقامت کنید و از شب های کویر لذت ببرید.

 

اولسبلنگاه

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

تخصص ما توصیه جاهای عجیب‌وغریب, با اسامی غریب‌تر هست. ییلاق “اولسبلنگاه” منطقه‌ای در ارتفاعات ماسال در مسیر راه خلخال هست که وجه تسمیه نامش از دو بخش “اولسا” و” بلنگاه” تشکیل شده و به معنای جایگاه ارتفاع هست که درخت ممرز میروید. این منطقه برای سفر پاییزی دونفره فوق‌العاده هست.

 

احتمالاً با رزرو هتل‌های لوکس و پنج ستاره, اقامتی آسان در سفرتان داشته باشید, اما اگر یک روز در کلبه های چوبی ییلاق اولسبنگاه اقامت کنید, دیگر به فکر رزرو هتل و خرید بلیت هواپیما برای سفر به کشورهای خارجی نمی افتید. در‌حالی‌که در خنکای پاییز در کلبه‌های چوبی خودتان را گرم میکنید,

 

می توانید با باز کردن در چوبی انتهای کلبه, منظره ای خوشگل از جنگل‌های انبوه را در ارتفاعات کم ولی گسترده, مشاهده نمایید; منظر ای که هم چون تابلوی نقاشی زنده, روح‌تان را نوازش می دهد. این ییلاق خوشگل در 30 کیلومتری ماسال, مکانی دنج برای سفر در فصل پاییز هست.

 

یوش; زادگاه یوشیج

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

این توصیه ما برای سفر به مقصدی خاص نیست, بلکه به یک مسیر هست; مسیری از یوش بلده به نور. این مسیر شما را به دنیایی متفاوت می برد; جاده‌ای کوهستانی اما آسفالت که پر از تپه, دره, درخت و روستاهایی با بام‌های شیروانی هست. خوبی این مسیر آن هست که برای رسیدن به زادگاه نیما

 

چند روستا را هم می بینید که هرکدام جاذبه خاصی دارند. یوش در فاصله 105 کیلومتری جنوب آمل قرار دارد. بعد از گذر از این مسیر بی‌نظیر, وقتی به مقصد میرسید,با جاذبه اصلی سفر که دیدن منزل نیما یوشیج هست, رو‌به‌رو می شوید. دیدن مناظر زیبای طبیعی مثل رودخانه یوش, باغ‌های میوه و چشمه‌های متعدد همگی انگیزه این سفر را اکثر می کنند.

 

روستای سرخِ ابیانه

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفر یک‌روزه و دیدن طبیعت و تاریخ در کنارِ هم, سفر به روستای سرخ ,یعنی ابیانه هست; روستایی که در سال 1354 درفهرست آثار ملی کشور جای گرفت و دسترسی به آن از شهر تهران,قم, کاشان, اراک, شهرکرد و اصفهان آسان هست و میتوان در یک روز تعطیل از آن دیدن کرد.

 

روستای سرخ ابیانه در عصر آهن, آجر و شیشه, روستایی منحصر به فرد هست که همه ی منزل‌ها, مساجد, مدارس و مکان‌های عمومی ‌آن با خاک سرخ رنگ ساخته شده و برخلاف اغلب روستاهای ایران, به‌طورکامل سرپا و تندرست هست, احتمالاً به همین علت هست که از جانب یونسکو روستای همانند گردشگری شناخته شده هست. صدای جوی آب, سایه درختان و آواز گنجشک‌ها هم به جذابیت و بکر بودن این روستای آرام اضافه می کند.

 

اگر دوست دارید منزل‌ها و عمارت‌های تاریخی و منحصر‌به فرد معماری ابیانه را مشاهده نمایید, آتشکده ‌”هارپاک” و مساجدی چون جامع, حاجتگاه, پرزله, یسمان, امامزاده زیارت, معبد هرشوگا را توصیه می کنیم. معماری این مکان‌های دیدنی با انچه در سایر شهرها و روستاها وجود دارد, به طورکامل متفاوت هست.

 

درهای چوبی منبت کاری و گره چینی شده, فقط یکی از خصوصیت‌های ابنیه ‌این روستاست, اما اگر به طبیعت اکثر علاقه‌مند ید بهتر هست سری به غار “پری هل” ابیانه بزنید.برای رفتن به ‌این غار باید از کوه‌های جنوبی مشرف به روستا عبور کنید و به کوهی برسید که غار در آن قرار دارد. این غار در زمان‌های قدیم پناهگاهی برای چوپانان و گوسفندان‌شان بوده هست

 

و دارای قسمتی هست که به آن موزه‌ غار گفته می‌شود که قندیل‌های آهکی دارد و می‌توان ادعا کرد یکی از زیباترین غارهای ایران هست.قلعه‌ای هم بر فراز کوه‌های شمالی روستا قرار دارد که اگر کفش‌تان مناسب باشد و کوهنوردی را دوست داشته باشید, می توانید از آن دیدن کنید.اگر ناهارتان را با خود برده‌اید

 

می توانید زیر سایه یکی از درختان روستا, در جاییکه نهر آب از کنار آن می‌گذرد, لختی بیاسایید و غذای‌تان را میل کنید وگرنه رستوران محلی روستا را توصیه می کنیم که دوغ, کشک بادنجان و آبگوشت‌های لذیذی دارد. این رستوران در باغچه کوچکی در میانه روستا قرار دارد.

 

پاییز هزار رنگ سمنان در جنگل ابر

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

سمنان از شهر های تاریخی ایران و جایی نزدیک شهر تهران هست که باید درمورد‌اش بسیار گفت و شنید. جنگل ابر یکی از مقصد های اصلی پاییزگرد های رمانتیک باز بوده و برخی از آژانس‌های گردشگری, گشتن و حتی اقامت یک روزه در این جنگل را در لیست پکیج های ویژه پاییزگردی قرار می‌دهند.

 

سمنان با “ریگ جن” و “حمام پهنه” و شمار زیادی از آثار طبیعی و باستانی‌اش, مقصدی بکر برای عاشقان حرفه‌ای گردشگری در داخل و بیرون از کشور به شمار می رود که طبیعتش در فصل پاییز, رویایی‌تر از همۀ وقت} میشود.جنگل ابر در شهرستان شاهرود قرار دارد; جنگلی که گون‌های گیاهی و جانوری متعدد داشته و همواره خاطره انگیز ترین مناظر را برای عکس برداری در اختیار عاشقان سلفی باز و معتادان اینستاگرام می گذارد.

 

این جنگل را جنگل ابر میدانند و مینامند; جاییکه هم چون “مازیچال” و”فیلبند” و “سوباتان” گیلانی ها, فضایی رویایی را روبه‌روی دیدگان شما به عکس می کشد. یک پایان هفته را به دیدن این جنگل اختصاص دهید. جنگل ابر در 30 کیلومتری شمال شرق سمنان و در کیلومتر‌50 جاده سمنان به شاهرود قرار دارد. اگر به این جنگل رفتید, از راه بلد های محلی بهره گیری کنید و در صورت اقامت شبانه, اصول اقامت شبانه در جنگل ها را در نظر داشته باشید.

 

پاییز گردی در ناهارخوران

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

ناهار خوران در استان گلستان ایران هست; مکانی به زیبایی و نیکویی, برازنده این استان خوشگل بوده و یکی از مقصدهای بکر طبیعت گردی ایران به شمار می رود.جنگل ناهار خوران, بیش از 300 هکتار وسعت دارد و درختان تنومند و سرو قامتی دارد که پاییز هزار رنگ را به خوبی در آن می توان احساس کرد و سلفی های به یاد ماندنی گرفت.

 

علت اسم گذاری جنگل به این اسم, مربوط به مسیر حجاج منزل خداست که از این منطقه به سمت نقاط دیگر کشور برای عزیمت به سمت عربستان بهره گیری میکردند و گویا منزلگاهی برای استراحت و صرف نهار بوده هست.پوشش گیاهی ناهارخوران گلستان, ‌فوق‌العاده هست. درختان ممرز,‌ افرا پلت, نمدار, گیلاس وحشی, آزاد, خرمندی و درختچه های تمشک, کوله خاص, ازگیل و درختان تنومند بلوط, بخشی از گنجایش های طبیعی این جنگل پاییزی به‌شمار می‌آید.

 

اگر به این جنگل رفتید,‌ چشمه سفید را نیز دیدن خواهید کرد. گرچه این جنگل, حیوانانی از جمله گزار, شغال, خفاش, عقب و راسو و جغد نیز دارد که احتمالا برای جنگل‌نورد های حرفه ای, قابل دیدن باشد.

 

پاییزگردی در سلامِ لرستان

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

لرستان یکی از استان هایی هست که در پاییز, رنگ و بوی رویایی به خود می گیرد و میتواند یکی از مقصد های فوق‌العاده برای گردشگران رمانتیک پاییزگرد باشد. لرستان, عروس آبشار های ایران هست و گردشگری آبشاری را می توان در این اقلیم جذاب و خوش آب و هوا در فصل پاییز, در دسترس داشت.

 

یکی از آبشار های زیبای این استان را می توان آبشار بیشه دانست که در شهرستان سلام قرار دارد. در این آبشار, سقوط آب از ارتفاعی بیش از 45 متر, بسیار خوشگل بوده و رنگین‌کمان پاییز را شکل می دهد.دیدنی هست که بدانید این آبشار در سال 87, بعنوان یکی از آثار طبیعی لرستان در لیست میراث طبیعی کشور به ثبت رسید.

 

در اطراف این آبشار,‌ جنگل های پوشیده از بلوط, زیبایی خاصی دارند که بر شکوه آن می افزاید. برای رفتن به روستای بیشه, باید ابتدا به خرم آباد بروید و پس از طی مسافت 50‌کیلومتری, یعنی در کمتر از نیم ساعت, به این منطقه خوشگل می رسید.

 

اسالم به خلخال, جاده رمانتیک‌ها!

بهترین مقاصد گردشگری رویایی در فصل پاییز

شقان پاییزگردی در ایران, جاده اسالم به خلخال, یکی از رویایی‌ترین نقاط ایران‌زمین هست که میتوان در آن پاییز هزار رنگ را به تماشا نشست و گوشه‌هایی از جلوه های ایران بکر را دیدن کرد; جاده‌ای 70 کیلومتری, که بخشی از بهشت ایران زمین به شمار می رود و به نظر می رسد که هر چهار فصلش, فوق‌العاده دیدنی باشد.این جاده را جاده بهشتی هم مینامند, چرا که بهشت هزار رنگ ایران, بخشی از چهره خود را در این فضا به رخ میکشد.

 

در سرتاسر این جاده مه‌گرفته می توان, رنگ‌های طبیعت را با RGB های گوناگون دیدن کرد و لذت برد; چشم‌اندازهای رویایی که در جاده اسالم به خلخال فرا روی عاشقان طبیعت‌گردی ایران هست, یکی از منحصر‌به‌فردترین چشم انداز های طبیعی نقاط شمال کشور به نظر می رسد.

 

برای رفتن به اسالم گیلانی‌ها, کار سختی در پیش ندارید. این جاده از گیلان نخست می شود و در خلخال, در جنوب استان سرسبز و خوش آب و هوای اردبیل به پایان می رسد. در بین راه, ‌استان‌های آذربایجان شرقی و زنجان نیز دیدن میشوند.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.